Trifaze Regülatör

trifaze-regulator-onMikroişlemcili trifaze voltaj regülatörlerinin temel görevi değişken şebeke voltajını ayarlayıp, fazlar arası sabit 380 volt vermesidir. Böylelikle regülatörler besledikleri bütün cihazların daha sağlıklı çalışmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlarlar.

Mikroişlemcili Regülatör; voltayj ayarlamaya yarayan varyak (toroid transformatör) güç transformatörü, besleme transformatörü, şebekenin değişkenliğine göre varyak motoruna komut veren elektronik karttan oluşmaktadır. Şebekenin göstermiş olduğu en ufak bir değişim karşısında elektronik kart motoru kumanda eder. Motor aldğı komut ile varyağı harekete geçirir ve sabit 380 voltu bulduğunda motor komutu keser. Böylelikle çıkış hassasiyeti de en düşük değere çekilmiş olur. Çıkış hassasiyeti imalat aşamasında değiştirilebilir. Servo motor, regülatör ayar sahası dışındaki voltajlarda ise switch vasıtasıyla kumanda elektriğini keser. Şebeke voltajı, ayar sahası sınırlarına döndüğünde regülatör normal çalışmaya devam eder.

Kullanıldığı Yerler; bilgisayarlar, elektrik-elektronik cihazlar, labaratuarlar, CNC tezgahlar, elektronik kaynak makineleri, telsiz ve haberleşme cihazları, tıbbi cihazlar, matbaa makineleri ve 380 volt ile çalışan tüm cihazlar…

pdf-indir

COPYRIGHT © 2014 ALTAS TRAFO & REGÜLATÖR - - Tüm hakkı saklıdır...
Web Tasarım & Seo Danışmanı