Monofaze Regülatör

monofaze-regulator-on

Mikroişlemcili monofaze voltaj regülatörlerinin temel görevi değişken şebeke voltajını ayarlaryıp, sabit 220 volt vermesidir. Böylelikle regülatörler besledikleri bütün cihazların daha sağlıklı çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlarlar.

Mikroişlemcili Regülatör; voltajı ayarlamaya yarayan varyak (toroid transformatör) güç transformatörü, besleme transformatörü, şebekenin değişkenliğine göre varyak motoruna komut veren elektronik karttan oluşmaktadır. Motor aldğı komut ile varyağı harekete geçirir ve sabit 220 voltu bulduğunda motor komutu keser. Böylelikle çıkış hassasiyeti de en düşük değere çekilmiş olur. Çıkış hassasiyeti imalat aşamasında değiştirilebilir. Servo motor, regülatör ayar sahası dışındaki voltajlarda ise switch vasıtasıyla kumanda elektriğini keser. Ama regülatör çıkış vermeye devam eder. Şebeke voltajı, ayar sahası sınırlarına döndüğünde regülatör normal çalışmaya devam eder.

Kullanıldığı Yerler; bilgisayarlar, elektrik-elektronik cihazlar, labaratuarlar, CNC tezgahlar, elektronik kaynak makineleri, telsiz ve haberleşme cihazları, tıbbi cihazlar, matbaa makineleri ve 220 volt ile çalışan tüm cihazlar…

 

pdf-indir

COPYRIGHT © 2014 ALTAS TRAFO & REGÜLATÖR - - Tüm hakkı saklıdır...
Web Tasarım & Seo Danışmanı